جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

راه‌های کمک به بنیاد

برای ایجاد دنیایی بهتر با ما همراه باشید

کمک‌های نقدی

واریز وجوه نقدی به حساب‌های مؤسسه رایج‌ترین شیوه حمایت از این مجموعه است. به منظور سهولت واریز وجوه مورد نظر دو کارت بانکی به شماره‌‌های 

بانک مسکن : 6280231444673833

بانک رسالت : 5041721042182007

در نظر گرفته شده است.

ضمنا خیرین گرامی می‌توانند از طریق کد پرداخت موبایلی بانک ملت به شماره ستاره 741 ستاره 3 ستاره 4734717 مربع

ussd: *741*3*4734717#

وجه مورد نظر را واریز کنند.

همچنین شما می توانید از طریق لینک زیر نسبت به پرداخت آنلاین کمک های خد اقدام نمایید.

مستمری ماهیانه
برخی افراد تمایل دارند ماهیانه مبلغ مشخصی را به حساب بنیاد واریز نمایند. این کار به مدیران مؤسسه کمک می‌کند با آگاهی از درآمدهای ثابت برنامه‌ریزی بهتری برای انجام امور داشته باشند. در صورتی که شما هم تمایل به استفاده از این شیوه را دارید مشخص فرمائید چگونه می‌توانیم با شما ارتباط داشته باشیم.
ساخت و تعمیر مراکز

نگهداری کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست، افراد دارای معلولیت و ... و همچنین انجام خدمات مددکاری، فرهنگی، علمی و آموزشی نیازمند فضای مناسب، استاندارد و مستحکم می‌باشد تا کنون خیرین گران‌قدر با شناخت و اعتمادی که نسبت به مؤسسه دارند چند قطعه زمین مناسب در ابعاد 1000 تا 5000 متر مربع به این بنیاد واگذار نموده‌اند اقدامات اولیه برای احداث مراکز در این زمین‌ها انجام شده است. کسانی که تمایل به مشارکت در این بخش به عنوان یک اقدام ماندگار و باقیات الصالحات دارند می‌توانند بخشی از این هزینه‌ها را تقبل و به صورت یک جا یا به مرور پرداخت نمایند؛ بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده:

  • خیرین می‌توانند به نام خودشان یا یکی از عزیزان از دست رفته مبلغ مورد نظر را واریز و در صورت تمایل آن بخش یا واحد به نام خودشان یا .... نامگذاری خواهد شد.
  • مبلغ مورد نظر به حساب یکی از شرکت‌های طرف قرارداد مؤسسه که تأمین کننده مصالح ساختمانی یا ماشین آلات یا نیروی کار و ... می‌باشند واریز گردد.
  • خیرین گرامی می‌توانند در تمام مراحل بر هزینه‌کرد مبالغ واریزی نظارت و گزارش مکتوب و مصور برای آنان ارسال خواهد شد.
هزینه‌های غذایی

یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین هزینه‌های مراکز تحت پوشش که ارتباط زیادی با سلامت جسم و روان کودکان و نوجوانان دارد هزینه مواد غذایی است که با توجه به تورم و شرایط اقتصادی روز به روز افزایش می‌یابد.

علاقمندان می‌توانند وجوه مورد نظر را مستقیما به حساب مؤسسه یا فروشگاه‌های طرف قرارداد واریز یا ضمن هماهنگی با مسئولان مؤسسه شخصا مواد غذایی مورد نیاز را تهیه و تحویل دهند.

بهداشت و درمان
با توجه به شرایط خانوادگی کودکان و نوجوانان و پیشینه زندگی آنها، برخی از این عزیزان از سلامت لازم برخوردار نیستند و نیاز به مراقبت‌های پزشکی و درمان دارند. علاوه بر آن تأمین لوازم بهداشتی مورد نیاز آنان هزینه‌های زیادی در بر دارد. شما می‌توانید در تأمین این اقلام، هزینه درمانی مشارکت یا از طریق پزشکان و دندانپزشکان دلسوز و علاقه‌مند زمینه درمان این عزیزان را فراهم آورید.
اشتغال و کارآفرینی

کودکان و نوجوانانی که زندگی خود را در این مجموعه سپری می‌کنند، معمولا فاقد پدر، مادر یا حامیان آگاه و توانمند در زندگی هستند. از این رو بنیاد اقدام به تأسیس «صندوق توسعه، اشتغال و کارآفرینی » نموده است. تا بدین وسیله زمینه آموزش‌های فنی و مهارتی و اشتغال افراد تحت پوشش را فراهم آورد تا آنان بتوانند ضمن توانمندی به صورت مستقل زندگی خود را ادامه دهند. تا کنون تجربه‌های موفق زیادی از این دست داشته‌ایم که افراد ضمن آموزش و دریافت وام یا کمک‌های بلاعوض در مشاغل مختلف وارد شده، سپس ازدواج و زندگی موفق و امید بخشی را آغاز کرده‌اند.

علاقه‌مندان می‌توانند با واریز وجوه نقدی به حساب این صندوق در توسعه اشتغال و کارآفرینی مشارکت نمایند، یا ابزار و وسایل مورد نیاز آنان را تأمین و یا به عنوان کارفرما و ... زمینه اشتغال این افراد را فراهم سازند.

حمایت تحصیلی

علم آموزی و دانش اندوزی زمینه ساز رشد و تعالی افراد و جامعه است. تمام افرادی که تحت پوشش این مؤسسه قرار دارند در مقاطع مختلف از پیش دبستانی تا دانشگاه به تحصیل اشتغال دارند. یکی از دغدغه‌های مدیران این مؤسسه تأمین هزینه‌های تحصیلی، هزینه سرویس ایاب و ذهاب و فعالیت‌های ورزشی و فوق برنامه این کودکان است. علاوه بر آن برخی از کودکان و نوجوانان خلاق، تلاشگر و پویا که از استعداد و توانایی‌های خاصی برخوردار هستند نیازمند حمایت ویژه‌ای هستند. افرادی که می‌توانند علیرغم محدودیت‌ها و مشکلات تحول زیادی در زندگی خود و جامعه ایجاد کنند.

شما هم می‌توانید حامی تحصیلی یک یا چند نفر از این کودکان باشید.

ازدواج و جهیزیه

از ابتدای تأسیس بنیاد تا کنون ده‌ها نفر از افراد تحت پوشش به مرحله ازدواج و تشکیل خانواده رسیده و با حمایت خیرین گران‌قدر به خانه بخت رفته‌اند.

نیازهای اساسی این گروه تأمین جهیزیه و هزینه‌های ازدواج می‌باشد.

کمک‌های غیرنقدی

علاوه بر کمک‌های نقدی این موسسه نیاز مبرم به کمک‌های غیر نقدی و اقلام مصرفی و غیر مصرفی دارد. تلویزیون، یخچال، بخاری، فرش، میز، صندلی، کامپیوتر، لب‌تاپ، پتو، ملحفه، ظروف، لباس و ... از جمله این اقلام است.

همچنین اقلام دست دوم که از کیفیت لازم برخوردار باشد و امکان استفاده مطلوب از آن‌ها وجود داشته باشد و به سلامت افراد آسیبی وارد نسازد نیز پذیرفته می‌شود.

هزینه مراسم ترحیم

معمولا در مراسم ترحیم، هفتم و چهلم و سالگرد عزیزان از دست رفته مبالغ زیادی صرف تهیه تاج گل و ... می‌گردد. هزینه‌هایی که می‌توانند صرف اقدامات ماندگار و ارزشمند می‌گردد که تأثیر آن‌ها تا سالیان سال باقی بماند و ثمرات نیک آن هم برای اهداء کنندگان و هم از دست رفتگان  ثبت گردد. ما می‌توانیم با فرهنگ‌سازی زمینه‌ای فراهم آوریم تا این هزینه‌ها در مسیر صحیح و اصولی قرار بگیرد؛ توصیه می‌کنیم:

  • با خرید امانتی قاب‌های گل نقره این موسسه و پرداخت هزینه‌های آن به حساب مؤسسه در اقدامات خیر و عام المنفعه مشارکت نمائید.
  • در صورت تمکن مالی در خرید ابزار یا لوازم ماندگار مورد نیاز مشارکت نمائید.
  • به جای برخی ریخت و پاش‌ها هزینه چند وعده غذایی کودکان و نوجوانان تحت پوشش این مؤسسه را تقبل فرمائید.
نذورات خاص

این مؤسسه پذیرای نذورات خاص، عقیقه، قربانی، ولیمه و صدقات شما برای تأمین نیازهای افراد تحت پوشش می‌باشد.

با تمهیدات ایجاد شده زمینه تحقق نیات خیر شما با رعایت تمام شرایط و آداب مورد نظر فراهم می‌باشد .

برنامه‌های اردویی و گردش علمی
یکی از جذاب‌ترین و دلنشین‌ترین برنامه‌های مؤسسه برای کودکان تحت پوشش برگزاری اردوهای تفریحی، علمی و زیارتی است که با توجه به شرایط آنان بسیار ضروری است. این اردوها علاوه بر ایجاد زمینه رشد و تعالی و تجربه‌آموزی آن‌ها به سلامت روانی و اجتماعی آنها کمک می‌کند. با تأمین وسیله نقلیه مناسب، هزینه‌های اقامت و مواد غذایی در طول سفر با ما در تأمین آینده‌ای بهتر برای این عزیزان سهیم باشید.
خدمات داوطلبانه

در سراسر دنیا انجام خدمات عام‌المنفعه و داوطلبانه به عنوان یک ارزش اجتماعی محسوب می‌شود و به رفع مشکلات و آلام انسانی کمک می‌کند.

این بنیاد با استقبال از همه عزیزانی که تمایل دارند ساعاتی از وقت و تخصص خود را در اختیار این مجموعه بگذارند، امیدوار است بتواند با ساماندهی این ظرفیت عظیم فکری و عملیاتی گام‌های ارزشمندی در مسیر رشد و تعالی جامعه و کاهش اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی بردارد.

شما می‌توانید با تکمیل نمون برگ همکاری داوطلبانه در این عرصه همراه ما باشید.

هر کودک یک حامی

از دیگر شیوه‌های حمایت از افراد تحت پوشش تأمین هزینه‌های زندگی هر کدام از کودکان توسط یک یا چند نفر است.

طرح «هر کودک یک حامی» فرصتی گران‌قدر برای خیرین بزرگواری است که تمایل دارند در حد توان خود تمام یا بخشی از هزینه‌های نگهداری یکی از کودکان معصوم و بی‌پناه تحت پوشش این مجموعه را فراهم آوردند.

حمایت‌های تبلیغی و رسانه‌ای

در دنیای پیچیده امروز رسانه‌های مکتوب و دیجیتال و به ویژه شبکه‌های اجتماعی نقش بسیار مؤثری در معرفی سازمان‌ها و حمایت تبلیغاتی از اقدامات خیر خواهانه اجتماعی و کاهش نابسامانی‌ها و معضلات اجتماع دارند.

این کار یکی از ساده‌ترین و اثر بخش‌ترین شیوه‌هایی است که شما می‌توانید برای حمایت از این بنیاد انجام دهید.