جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بنیاد از نگاه دیگران

خوشتر آن باشد که سر دلبران

گفته آید در حدیث دیگران

پروفسور یحیی کمالی پور راوری

رئیس بخش ارتباطات و روزنامه نگاری دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی موسس و رئیس انجمن جهانی ارتباطات ایالات متحده آمریکا

به مناسبت جشن مهریزان: با سلام، جشن مهریزان را که به مناسبت تاریخچه درخشان موسسه‌ خیریه«بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء» برگزار می‌شود به تمام خیّرین و حامیان این نهاد مردمی و نیکوکاری تبریک گفته و آرزومندم که افراد نیکوسرشت و دلسوز جامعه هم چنان حمایت‌های خود را ادامه داده و دیگران را نیز تشویق به یاری و کمک به کودکان بی سرپرست و نیازمند شهرستان کرمان و راور بنمایند. بدون شک این بهترین ره برای ایجاد جامعه‌ای بهتر و آینده‌ای روشن‌تر خواهد بود. من در سفرهای کوتاه خود به ایران چندین بار از این کانون‌های عشق ومحبت دیدن کرده و از نزدیک شاهد تلاش‌های انسان دوستانه‌ی هیأت موسس و حامیان موسسه‌ی کودکان بی‌سرپرست بوده‌ام. ارائه خدمات فرهنگی در زمینه‌ نگه‌داری از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و معلولان و هم‌چنین برنامه‌های علمی و آموزشی که در راستای پیش‌گیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی ارائه می‌شود. قابل تقدیر و تشویق فراوان است. موفقيت‌هاي چشمگير و انسان دوستانه‌ي این مجموعه در خدمت به كودكان و نوجوانان نيازمند راوري تبريك مي‌گويم و براي شما و همكاران آرزوي تندرستي و پيروزي بيشتر دارم. با آرزوی آینده‌ای بهتر و امیدآفرین برای نیازمندان جامعه، در توسعه و پویایی این کار نیک شرکت کنید.

دکتر نوذر نخعی

متخصص پزشکی اجتماعی استاد و پژوهشگر مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی کرمان و مشاور عالی بنیاد

یکی از خصوصیات بارز بنیاد نیکوکاری سیدالشهدا(ع) ، آینده نگری آن است. روزی که نام این موسسه را از ترکیب دو کلمه فرهنگی و نیکوکاری انتخاب کردند، متوجه شدم که با ایده‌ای نو و جدید و زیبا مواجه‌ام. نیکوکاری کلمه ای فارسی، اصیل و آرامش‌بخش است که زندگی خیلی‌ها را نجات داده است. نقش زندگی‌ها از دوران طفولیت ارزش پیدا می‌کند و این بسیار مهم است که این موسسه علاوه بر درمان و توان بخشی، جنبه پیشگیری را هم در دستور کار خود قرار داده است. در عین حال نباید از دیدگاه فرهنگی آن نیز غافل شد. ديدار شما بزرگواران و مهربانان، از باارزش‌ترين و زيباترين بازديدهاي بنده بود. از خداي بزرگ براي همه شما دوستان شكيبايي و پيشرفت در كارها را آرزومندم نكته جالب توجه در فعاليت‌هاي اين بنياد، كارهاي متعدد، متنوع و جامع‌نگري است.نگاه مديريتي در اين بنياد نگاهي پيشرو است. تفويض اختيار و نظم به خوبي ديده مي‌شود. همواره آرزو داشتم چنين نگاهي در برخي مؤسسات ديگر نيز وجود داشت.

دکتر عباس صادق زاده

مدیرکل سابق بهزیستی استان کرمان

بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء «ع» مرکز مشاوره اجتماعی قوی با خدمات علمی و موثر است

حسین چناریان

عضو شورای اسلامی شهر کرمان

حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در عرصه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی فصلی تازه و نقطه عطفی در فعالیت‌ها و برنامه‌های داوطلبانه فرهنگی و اجتماعی کشور است. امروز که بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر به عنوان یک رویکرد موثر در زمینه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی مطرح شده‌ است، نقش سازمان‌های مردم‌نهاد بیش از پیش نمود می‌یابد. یکی از سازمان‌های غیر دولتی موفق که از گذشته تا امروز ثابت کرده ‌است شایستگی و توانمندی پذیرش این مسئولیت را دارد بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء(ع) است که اقدامات موثر علمی و عملی زیادی را طراحی و به مرحله اجرا درآورده است. مشارکت این بنیاد در اجرای برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی قابل تحسین است و می‌تواند به عنوان الگو مورد استفاده قرار گیرد.

محمود وفایی

مدیر کل سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان و فرماندار اسبق شهرستان راور

اقدام خداپسندانه و ارزشمند شما فرصت مناسبي براي رشد و تعالي كودكان و نوجوانان فراهم آورده، فعاليت‌هاي پيشگيري از اعتياد اين بنياد قابل تقدير و تحسين است. اميد است كه سرمشق شيفتگان خدمت قرار گيرد…

دکتر احمد دهقانی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان

اگر بخواهیم یک حس خوب، یک نگاه مثبت، یک تعریف کامل و جامع از سازمان مردم نهاد، از یک موسسه خیریه، از یک جمع همدل و مومن داشته باشیم که در واقع مسیرش مسیر پیشرفت بوده، مسیر موفقیت بوده، قطعا اولین و بهترین اسمی که خواهم گفت و شناخته شده است و من افتخار آشنایی با آن را داشته‌ و با آن کار کر‌ده‌ام و بسیار ارزشمند است قطعا بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء (ع) است. از طرف دبیرخانه شورا این یک افتخار است که ما بنیاد را می‌شناسیم و با آن کار می‌کنیم. شاید همه فکر کنند ارتباط و اتصال دولتی‌ها به غیر دولتی‌ها برای غیر دولتی‌ها مزیت است. اما این قضیه برای ما نسبت به بنیاد حتما برعکس است و در واقع این فرصتی برای ماست با مجموعه‌ای که این قدر عالی و موثر و در نهایت همدلی و محبت و در مسیر کار خیر تلاش می‌کند همکاری داریم و این مجموعه‌ای که وقتی نگاه می‌کنیم نیروهایش با بیش از توانشان و با ادبیات جهادی بطور موثر کار می‌کنند.

دکتر امیررضا کشتکار

عضو هیات علمی و معاون مرکز بین المللی تحقیقات بیابان دانشگاه تهران

بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهداء«ع» از جمله موسسات خيريه‌اي است كه از ابتدا تنها با نيت خير و عشق خدمت و ياري به همنوع در راور، شكل گرفته و عليرغم مواجه با مشكلات و بي مهري‌هاي فراوان، به لطف پروردگار و البته همت موسسان، توانسته تا به امروز به همنوعان در حوزه‌هاي گوناگون ياري رساند و دامنه‌ فعالیت و خدمات این مجموعه به کرمان و شهرهای دیگر هم گسترش دهد. تنها اخلاص و زيبايي ناشي از كمك به همنوع نيازمند، موجب گرديد تا در ادامه راه، همگان را با درك زيبايي عمل، با اين عزيزان همراه سازد و بر اساس توان گامي هر چند كوچك، در مسير ياري و خدمت رساني به همنوع بگذارند. به عنوان فردي آشنا با شهر و حوزه فعاليت اين موسسه به صراحت مي‌توانم بگویم كه در خصوص اهميت و ضرورت كار اين موسسه آنهم در شهرستان راور كه از حداقل‌هاي لازم يك جامعه شهري برخوردار نيست، همين بس كه عليرغم مواجه با مشكلات فراوان در طول ساليان طولاني اما به لطف پروردگار تا به امروز، با كمك به افراد نيازمند آسیب دیده و در معرض آسیب، نه تنها از بروز فجايع انساني بسياري جلوگيري شده بلكه موجبات بازگشت به جامعه و رشد و تعالي را براي افراد نيازمند گوناگوني فراهم آورده است. اميد آنكه با همت تمامي خيّران نیک‌اندیش، اين عزيزان بلند همت را در ادامه راه ياري دهيم.

خانم بتول خسروی

فرهنگی بازنشسته و خیر مدرسه ساز

با توجه به بازدید‌هایی که از موسسه نیکوکاری، فرهنگی سیدالشهدا (ع) داشتم، برایم خیلی جالب بود، هم فعالیت‌های مثبتی که در این بنیاد بوده و هم افرادی که در آنجا کار می‌کنند، انسان‌هایی فرهیخته می‌باشند که با دل و جان به بچه‌ها توجه و رسیدگی می‌کردند، در مقایسه این بنیاد با موسسه‌های دیگر روش‌های فوق‌العاده خوبی را ملاحظه کردم و آرزو دارم همواره به موفقیت‌های بزرگتر دیگری نیز دست یابند. از همه علاقمندان و عاشقان امر خیر و نیکوکاری درخواست می‌کنم تا ضمن بازدید از این مجموعه و موسسه، هم در جریان کارهای خیر و موثر انجام شده در آن قرار گیرند و هم کمکی هرچند کوچک در این راه داشته باشند، دقیقا مانند همان اتفاقی که برای خود من افتاد.

آقای بلندی

معاون سابق پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل بهزیستی استان کرمان

موسسه خیریه حضرت سیدالشهداء«ع» یکی ازخیریه‌های موفق با هیأت مدیره‌ای متخصص، علاقه‌مند و دلسوز است، که درعرصه مسایل اجتماعی تلاش‌ها و اقدامات خوب و موثری انجام داده‌. حضور در ساماندهی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، پیگیری آسیب‌های اجتماعی شهرستان در قالب پایگاه خدمات اجتماعی، همکاری با مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی و نیز فعالیت در ترک اعتیاد معتادین و در مجموع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از فعالیت‌های قابل قبول و موثر موسسه است که لازم است از همه اعضاء موسسه وخیرین محترم مرتبط با آن تقدیر و تشکر به عمل آید.

دکتر سلاجقه

رئيس سابق دانشكده منابع طبيعی دانشگاه تهران

مديريت صحيح و اصولی و كار تيمی منسجم و هماهنگ را مهمترين دلايل موفقيت و پويايی اين بنياد می‌دانم.

دکتر سيامك زند رضوی

جامعه شناس و عضو هيأت علمي دانشگاه شهيد باهنر كرمان

فعاليت‌های بنياد نيكوكاری و فرهنگی سيدالشهدا(ع) شاخص اصلی در امر توانمند سازی كودكان برای داشتن آينده‌ای اميد بخش و تحقق ماده‌ی 28 پيمان نامه در امر آموزش‌های كاربردی و حرفه‌ای است. نوآوری در برنامه‌ها قابل تقدير است.

بهزاد خداویسی

بازيگر و كارگردان سينما و تلويزيون

اين بنياد، بنياد عشق است كه هيچ تعريف ديگری نمی‌تواند عظمت اين تفكر ناب را تعبير كند.

استاد مسعود نکویی

آهنگساز، نویسنده، پژوهشگر و مدرس موسیقی

بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سید الشهداء «ع» بعنوان یک مجموعه نیکوکاری پیشرو با ویژگی‌های خاص فرهنگی و رویکرد علمی توانسته، علاوه بر حمایت‌های مالی و معنوی پایه، در ایجاد سرمایه‌های انسانی پایدار سرآمد باشد و آموزه‌های خود را با عملکرد پویا به قشرهای مختلف منتقل کند. به نظر می‌رسد اگر موسسات خیریه توسط انسان‌های فرهیخته و با دانش روز و مسلط به امور اجرایی اداره شود، عملکرد مناسبی همچون موسسه سیدالشهداء «ع» خواهد داشت.

دکتر علی هنرمند ابراهیمی

خیر حامی بنیاد

اینجانب طی چند سال گذشته افتخار همکاری با بنیاد نیکوکاری سیدالشهداء «ع» را داشته‌ام. آنچه در طی این چند سال تجربه دوستی با متولیان وهمکاران این بنیاد را یافته‌ام حسن نظرآنان درانجام امورخیریه و خداپسندانه‌ای است که بدون هیچ گونه چشم داشتی و صرفاً برای رضای خدا و خدمت رسانی به ایتام و افراد نیازمند انجام می‌دهند. از همه عزیزان دعوت می‌کنم با این موسسه همکاری کنید و با مشارکت خود در این کار خیر، سهمی در کمک به نیازمندان شهرمان داشته باشیم. به امید آن‌که بتوانیم به لطف الهی و با همکاری یکدیگر نیاز ایتام و محرومان را مرتفع و گام موثری در جهت ایجاد جامعه‌ای بهتر برداریم.

محسن پزشکی

معاون سابق آسايشگاه خيريه سالمندان و معلولان و مدير مسئول ماهنامه كهريزك

در ديدار از بنياد نيكوكاری و فرهنگی سيدالشهداء(ع) يكرنگی، عشق، عاطفه و دوستی بيش از هر چيز احساس می‌شد. امروز يكی از روزهای خوب زندگی من بود. ما جاهای زيادی را ديده‌ايم، اما اين‌جا يك مجموعه پراكنده از نظر فيزيكی اما منسجم و هماهنگ از نظر تلاش و فعاليت است. توفيق بزرگی بود. اميدوارم بتوانم قطره‌ای كوچك در دريای خدمات انسانی خالصان بدون چشم داشت باشيم.