گام هفتم : ایجاد زمینه ی حرفه آموزی و اشتغال

 

يكي از مهمترين دغدغه‌هاي بنياد، آينده‌ي فرزندان است. بايد طوري عمل شود تا فرزندان بعد از ترخيص و برگشتن به آغوش خانواده و اجتماع بتوانند روي پاي خود بايستند و زحمات سالهاي تربيت هدر نرود. بنابراين در مرحله‌ي اول سعي شد تا فرزندان به كار و تلاش تشويق شوند؛ كاري كه با استعداد،‌ توانايي و علايق آنان سازگار و هماهنگ باشد.
خياطي، درودگري، تعمير موتوسيكلت و اتومبيل، آرايشگري، معرق‌كاري، ‌گلسازي، شيريني‌پزي، تعمير لوازم برقي خانگي، برق‌كشي خانگي، سفيدكاري،‌ كتابداري و... از جمله مشاغلي هستند كه فرزندان به آن روي آورده‌اند.
آن‌ها در ايام تابستان معمولاً نيمي از روز را در كارگاه‌ها يا مركز آموزش فني و حرفه‌اي  سپري مي‌كنند و بقيه‌ي آن را بنا به ميل و علاقه به فعاليت‌هاي ورزشي و فرهنگي مشغول مي‌شوند. درآمد و يا پاداش حاصله از كار نيز در اختيار خودشان است ضمن اينكه سعي شده با افتتاح حساب پس‌انداز و آگاهي دادن به آن‌ها، پس‌انداز را نيز ياد بگيرند تا درآينده بتوانند از آن بهره‌مند شوند.
در مرحله‌ي دوم، شركت تعاوني چند‌منظوره‌ي مهرآوران راور راه‌اندازي شد كه تاكنون دو بخش از اين شركت فعّال و چند نفر از افراد تحت پوشش مشغول به كار شده‌اند. براي تأمين نيروي كار مورد نياز نيز چند نفر از دختران بي‌سرپرست و زنان جوان سرپرست خانوار كه داراي فرزند يتيم بوده‌اند؛ شناسايي و به اين مجموعه پيوسته‌اند. اشتغال آنان علاوه بر اين‌كه اوضاع اقتصادي آنان را بهبود بخشيده؛ باعث تقويت روحيه ‌ي نشاط و شادابي آن‌ها شده و اميد به يك زندگي سالم و خوب را در آنان تقويت نموده است.
كارگاه توليد و بسته‌بندي مواد غذايي در زمينه‌ي توليد شيريني خانگي، كلمپه، قاووت، سبزي آماده طبخ و... هم‌چنين تهيه‌ي سفارشات مجالس عروسي و ترحيم فعاليت مي‌كند و شركت خدمات رايانه‌اي و رسانه‌اي پارسيان‌مهر با فعاليت در زمينه‌ي ساخت و طراحي سايت، ميكس، ساخت برنامه‌هاي آموزشي ـ تبليغاتي و نمايندگي ايرانسل از بخش‌هايي هستند كه زمينه‌ي اشتغال حدود 10 نفر از افراد تحت پوشش و غير آن را فراهم آورده‌اند.
و در مرحله‌ي سوم نيز ضمن مذاكره و هماهنگي‌ با برخي كارگاه‌‌ها و معادن منطقه اولويت پذيرش افراد تحت پوشش اين بنياد در دستور كار قرار گرفته است.

آمار سایت

بازدید امروز:33
بازدید دیروز:95
بازدید هفته:285
بازدید ماه:998
بازدید کل:69764

نماد اعتماد الکترونیکی

کانون هوادارن بنیاد

  1. با تکمیل فرم ذیل به کانون همراهان بنیاد بپیوندید.
  2. نام و نام خانوادگی:
    ورودی نامعتبر
  3. شماره همراه:
    ورودی نامعتبر
  4. تاریخ تولد:
    / / ورودی نامعتبر

عضویت در خبرنامه

معرفی سایت به دوستانآدرس بنیاد:

footer-contact-phone 32125792 - 034
footer-contact-mail این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
footer-contact-map

 

کرمان، بخش مرکزی، بلوار کشاورز ، کوچه کشاورز 9 ، بلوار کشاورز ، پلاک 0 ، طبقه هفتم